Фінансова установа
Питання/Тема
Яку відповідальність несуть банки під час перерахування податків платників?
...

...

Відповідно до пункту 129.6 ПК України, за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/ орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

В цьому випадку зауважимо, що звільнення від відповідальності є досить умовним, адже, якщо банк зі своєї вини не перерахує платіж до бюджету, всі наступні платежі, відповідно до закону будуть зараховуватися спочатку на погашення суми податкового боргу, що утвориться внаслідок невиконання банком свого обов'язку і тільки після його погашення в рахунок сплати поточного платежу. Таким чином, хоча платник і звільняється від відповідальності за несвоєчасне погашення боргу, але буде відповідати за недоплату поточного податкового платежу. 

close icon
Пов'язані питання/Теми
Які існують види фінансових установ?Як можна самостійно перевірити статус фінансової установи?Чи відрізняється статус банківських і небанківських фінансових установ і чи мають такі відмінності значення для податкових відносин?Як співвідносяться терміни «фінансова організація», «кредитно-фінансова установа» та «фінансова установа», що застосовуються у ПК України? Яке основне призначення фінансових установ у межах податкових правовідносин?Чи має значення момент подання в банк платіжного доручення на перерахування податків для визнання виконаним податкового обов’язку платника щодо сплати податку?Якими є повноваження контролюючих органів щодо фінансових установ?Чи зобов’язані банки та інші фінансові установи повідомляти контролюючі органи про відкриття рахунків для власних потреб ФОП та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, з метою взяття їх на облік?Чи зобов’язані ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки для зарахування коштів на вимогу ФО (для власних потреб)?Яку відповідальність і за які порушення можуть нести фінансові установи?Яким чином контролюючі органи обчислюють суму штрафних санкцій у разі вчинення правопорушення, передбаченого пунктом 118.2 ПК України?Яким чином розраховується пеня та штрафні санкції для банку під час запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів?
Інформація про документ
Актуально з:
27.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію