Фактична перевірка
Питання/Тема
Які наслідки недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення фактичної перевірки?
...

...

У разі відмови платника податків у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови. На підставі вказаного акту контролюючий орган уповноважений накласти адміністративний арешт на майно/ рахунки платника податків (стаття 94 ПК України).

Разом з тим, Вищий адміністративний суд України у своєму рішенні від 3.04.2014 р. у справі № 820/4904/13-а зазначив наступне: «з огляду на те, що ДПІ не було доведено обставин пред'явлення направлень та наказу на проведення перевірки, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про те, що податковим органом не дотримано законодавчо встановленої процедури, що передує проведенню перевірки та є передумовою допуску посадових осіб до проведення перевірки, а відтак, юридично правильним є висновок суду апеляційної інстанції про те, що адміністративний арешт майна платника податків – Товариства з обмеженою відповідальністю «МВС “Зевс”», застосований на підставі рішення від 14 червня 2013 року, є необґрунтованим».

Таким чином, порушення контролюючим органом процедури допуску до проведення фактичної перевірки тягне за собою недійсність її наслідків, в тому числі і накладеного адміністративного арешту на майно/ рахунки платника податків.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію