F.A.Q. до П(С)БО 15 "Дохід"
Питання/Тема
Чи є правомірним визнання доходу на підставі договорів купівлі-продажу майнових прав на об’єкти нерухомості, укладених після введення такої нерухомості в експлуатацію?
...

...

Поширена практика укладення забудовниками із фізичними та/або юридичними особами – покупцями квартир договорів купівлі-продажу майнових прав із розстрочкою сплати і реалізації через оформлення первинного права власності на новозбудовану житлову нерухомість безпосередньо на покупця відразу ж після завершення будівництва і подачі декларації/ отримання сертифіката готовності на об'єкт породжує питання визнання доходу забудовника за таким договором.

Зазвичай, в умовах договору купівлі-продажу майнових прав передбачають такі положення: «З моменту отримання Майнових прав на Об'єкт, Набувач може здійснювати розпорядження ними на власний розсуд (в тому числі безоплатно передавати, продавати тощо). Майнові права на Об'єкт надають їх фактичному Набувачу право на отримання у майбутньому у власність Об'єкт за умови завершення будівництва та прийняття в експлуатацію Будинку, а також право вимагати передати йому Об'єкт у власність. Також Майнові права на Об'єкт надають їх Набувачу право оформити право власності на Об'єкт (або вимагати оформлення права власності) у відповідності з чинним законодавством України…».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію