Електронна форма
Редакції документа
Питання/Тема
Які наслідки для платника податків у разі, коли він не може подати звітність в електронному вигляді, у зв’язку із тим, що не працює кабінет для подання звітності?
...

...

ПК України встановлює обов'язок стосовно подання звітності з податку на додану вартість, а також для платників податків , що належать до великих та середніх підприємств засобами електронного зв'язку . Така звітність в силу пункту 49.17 статті 49 ПК України подається через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності». Як свідчить практика, ця система дає збої в роботі, що прямо впливає на можливість вчасної реєстрації платниками податків своєї податкової звітності.
/ > Слід звернути увагу на те, що законодавством не встановлено, яким чином слід діяти платнику податків в такій ситуації. З одного боку ПК України не встановлює можливості продовження граничних строків подання декларацій у випадку прострочення цих строків внаслідок збоїв у роботі автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». З іншого боку не має чітко визначеного підґрунтя для того щоб встановити, що слугуватиме належними та допустимими доказами при доведенні факту збою в роботі електронної системи прийому звітності «Єдине вікно подання електронної звітності».
/ > Враховуючи ці положення, можна дійти висновку, що платник податків буде нести відповідальність за несвоєчасне подання податкової звітності до контролюючого органу , у випадку пропущення граничного строку для подання.

Юрист-аналітик Taxlink
/ >
/ > Євгеній СОКУР

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
14.08.2015
Елемент податку:
 • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію