Експерт/ експертиза/ експертні висновки
Питання/Тема
Що таке експертиза?
...

...

У тих випадках, коли для вирішення питань, які мають значення для здійснення податкового контролю, необхідні спеціальні знання у галузі науки, мистецтва, техніки, економіки тощо, проводиться експертиза (пункт 84.1 статті 84 ПК України).

Відповідно до ПК України, експертиза є підставою для формування контролюючим органом висновків під час проведення перевірок. Тобто, експертні висновки (про які йтиме мова далі) можуть прямо впливати на права та обов'язки платника податків, оскільки враховуються контролюючим органом під час прийняття ним рішень за результатами проведених перевірок.

Варто зазначити, що Інструкція «Про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.01.1998 № 53/5 (далі – Інструкція) розрізняє категорії «судова експертиза» та «експертне дослідження», які вживаються в Інструкції як експертиза та дослідження відповідно. Хоча, як випливає з положень Інструкції, в деяких випадках законодавець під дослідженням розуміє сам процес, а не досудове дослідження.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію