Експерт/ експертиза/ експертні висновки
Питання/Тема
Чи можна оскаржити висновки експерта?
...

...

Сам висновок експерта оскаржити неможливо, адже він не є рішенням суб'єкта владних повноважень. Самі по собі висновки не тягнуть негативних наслідків для платника податків.

Як вказує Вищий адміністративний суд України в своєму рішенні від 18 березня 2014 р. у справі № 2а-9297/10/14/0170, «в адміністративному суді можуть бути оскаржені лише ті рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень (тобто правові акти), що призводять до виникнення юридичних наслідків у вигляді виникнення, зміни чи припинення прав та обов'язків у певних осіб. При цьому оспорювані правові акти (рішення, дії або бездіяльність) повинні бути юридично значимими, тобто мати безпосередній вплив на суб'єктивні права та обов'язки шляхом або позбавлення можливості повністю чи в частині реалізувати належне цій особі право, або шляхом безпідставного покладення на цю особу будь-якого обов'язку».

Якщо після проведення експертизи контролюючим органом буде прийнято податкове повідомлення-рішення на підставі експертних висновків, то платник податків зможе оскаржити податкове повідомлення-рішення в частині врахування висновків експерта.

Також можливим є варіант оскарження не висновків, а дії чи бездіяльності посадових осіб, які приймали такі висновки.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію