Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Довірче управління/Довірчий власник
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи підлягає оподаткуванню плата за довірче управління майном податком на доходи фізичних осіб?
...

...

Згідно з ч. 1 ст. 1033 ЦК України управителем (довірчим власником) може бути виключно суб'єкт підприємницької діяльності

Відповідно до пункту 164.1. статті 164 ПК України базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 ПК України.

Згідно з пунктом 177.2 статті 177 ПК України об'єктом оподаткування ПДФО є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Таким чином, плата за довірче управління майном, яка отримана фізичною особоюпідприємцем з договором довірчого управління майна включається до загального оподатковуваного доходу такого платника податку, а тому можна зробити висновок, що плата за довірче управління майном підлягає оподаткуванню ПДФО.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити