Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Довірче управління/Довірчий власник
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи оподатковуються довірче управління майном податком на додану вартість?
...

...

Відповідно до підпункту 5) пункту 180.1. статті 180 ПК України особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість (далі – ПДВ) щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном є платником ПДВ.

Крім того підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПК України  передбачено, що будь-яка операція, що не є постачанням товарів, є операцією з постачання послуг.

Виходячи з цього управління майном, в тому числі довірче, є постачанням послуг в розумінні Розділу V ПК України.

Згідно з підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПК України  місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника.

Постачальником в даному випадку є довірчий власник майна, а тому, у разі, якщо місце його реєстрації знаходиться на митній території України, то довірче управління майном є об'єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, варто звернути увагу на те, що згідно з пунктом 189.4. статті 189 ПК України базою оподаткування для товарів/ послуг, що передаються/отримуються у межах договорів довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, тобто договірна вартість, яка не може бути нижче ціни придбання таких товарів.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити