Довідка про суму сплаченого податку та збору за межами України
Питання/Тема
Чи можна отримати зарахування податків, якщо не надано довідки про сплату податків в іноземній державі?
...

...

Згідно з пунктом 13.5 ПК України, для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування.

Встановлення такого обов'язку передбачає формальне підтвердження того, що особа сплатила податок з певного доходу в певній сумі. Такі факти можуть бути підтверджені також і іншим способом, зокрема, шляхом направлення компетентним органом запиту про надання інформації іноземній державі. Виходячи з таких міркувань, сама по собі відсутність довідки не тягне за собою позбавлення права особи на зарахування сплачених в іноземній державі податків, якщо є належне підтвердження такої сплати. Проте, у зв'язку зі наявною формалізованою процедурою зарахування, у тому числі надання довідки, реалізація такого права значно ускладнюється. Не виключено, що особі доведеться доводити своє право на зарахування лише через судове оскарження дій контролюючих органів, і навіть тоді можливе рішення не на користь платника.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію