Документальна позапланова перевірка
Питання/Тема
Чи є відмова у наданні документів до перевірки підставою для застосування адміністративного арешту майна платника податків?
...

...

Досить поширена є практика коли платники податків відмовляють у наданні документів до перевірки, у зв'язку з цим контролюючий орган складає акт про відмову платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків від проведення документальної позапланової перевірки, що є підставою для застосування адміністративного арешту платника податків.

Отже, розглянемо чи відмова у наданні документів до перевірки є підставою для застосування адміністративного арешту майна платника податків.

Відповідно до пункту 85.6 статті 85 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі – ПК України) у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Тобто, податкове законодавство встановлює, що якщо платник податків відмовив у наданні документів до перевірки, контролюючий орган складає акт відмови платником податків у наданні копії документів до перевірки.

Разом з тим, відповідно до пункту 44.6 статті 44 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою документальна позапланова перевірка?Чи поширюються обмеження, встановлені мораторієм на проведення перевірок, на документальні перевірки?Які документи може перевіряти контролюючий орган під час проведення документальної позапланової перевірки?Яка підстава для проведення документальної позапланової перевірки?Чи можна оскаржити наказ про проведення документальної позапланової перевірки?Чи є наслідки проведеної перевірки протиправними у випадку визнання протиправним наказу про проведення перевірки? Яке місце проведення документальної позапланової перевірки?У чому полягає різниця між документальною позаплановою виїзною та камеральною перевіркою?У яких випадках проводиться документальна позапланова перевірка?Які підстави для допуску (недопуску) до проведення документальної позапланової перевірки?Які наслідки недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної позапланової перевірки?З якого моменту починається документальна позапланова перевірка?Який строк проведення документальної позапланової перевірки?Чи можуть бути продовжені строки проведення документальної позапланової перевірки?Яка відмінність між продовженням строків проведення перевірки та їх перенесенням / зупиненням?За який період проводиться документальна позапланова перевірка?Чи може бути оскаржений акт перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію