Документальна планова перевірка
Питання/Тема
Які наслідки недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової перевірки?
...

...

У разі відмови платника податків у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови. На підставі вказаного акту контролюючий орган уповноважений накласти адміністративний арешт на майно/ рахунки платника податків (стаття 94 ПК України).

Разом з тим, слід звернути увагу на те, що накласти адміністративний арешт на майно платника податків можливо лише у разі, якщо є законні підстави для проведення документальної планової перевірки. Так, Вищий адміністративний суд України у своєму рішенні від 22.04.2015 р. у справі № 2а-1670/937/12 зазначив: «відмова у допуску не може бути підставою для прийняття рішення про арешт майна платника податків в розумінні підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України, оскільки у податкового органу не було права розпочинати проведення перевірки платника податків» (не було дотримано вимог податкового законодавства щодо строків повідомлення платника податків про початок проведення перевірки).

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою документальна планова перевірка?Які документи може перевіряти контролюючий орган під час проведення документальної планової перевірки?План-графік проведення документальної планової перевіркиЯка підстава для проведення документальної планової перевірки?Яка періодичність проведення документальної планової перевірки?Яке місце проведення документальної планової перевірки?Які підстави для допуску до проведення документальної планової перевірки?Яким чином відбувається попередження платника податків про проведення документальної планової перевірки?Які наслідки недотримання 10-денного строку для попередження платника податків про проведення перевірки?Чи може платник податків подати уточнюючу декларацію до початку проведення документальної планової перевірки?З якого моменту починається документальна планова перевірка?Чи можна оскаржити наказ про проведення документальної планової перевірки?Чи є наслідки проведеної перевірки протиправними у випадку визнання протиправним наказу про проведення перевірки? Який строк проведення документальної планової перевірки?Чи можуть бути продовжені строки проведення документальної планової перевірки?Яка відмінність між продовженням строків проведення перевірки та їх перенесенням / зупиненням?За який період проводиться документальна планова перевірка?Чи можливе одночасне проведення перевірок контролюючим органом та державною фінансовою інспекцією?Чи може бути оскаржений акт перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
26.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію