Документальна планова перевірка
Питання/Тема
Чи можна оскаржити наказ про проведення документальної планової перевірки?
...

...

Позиция контролирующих органов и позиция судебных органов по данному вопросу долгое время противоречили друг другу. Так, в Письме от 26 сентября 2011 года № 2096/6/22-2314/155 тогда еще Государственная налоговая служба отметила, что «...приказ руководителя органа ГНС – это управленческое решение, которое не подпадает под определение какого-либо иного решения в понимании статей 55 и 56 Кодекса и не подлежит административному обжалованию в установленном статьей 56 Кодекса и Приказом № 1001 порядке».

Однако судебная практика по данному вопросу пошла по другому пути, указывая, в частности, что приказ о назначении проверки может быть обжалован. Еще до недавнего времени доминирующей позицией в кассационной инстанции было утверждение о том, что условием обжалования приказа о проведении проверки был недопуск должностных лиц контролирующего органа к проведению проверки. Так, например, в постановлении ВАСУ от 28 августа 2014 года в деле № 2а/0370/2146/11 указано, что «...иски налогоплательщиков об обжаловании приказов о назначении проверки, действий контролирующего органа относительно назначения и/или проведения проверок, могут быть удовлетворены только в том случае, если к моменту вынесения судебного решения не произошло допуска должностных лиц контролирующего органа к спорной проверке. Таким образом, оспариваемый приказ и правовые последствия оспариваемых действий являются исчерпанными, обжалование которых не способствуют восстановлению нарушенных прав плательщика».

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою документальна планова перевірка?Які документи може перевіряти контролюючий орган під час проведення документальної планової перевірки?План-графік проведення документальної планової перевіркиЯка підстава для проведення документальної планової перевірки?Яка періодичність проведення документальної планової перевірки?Яке місце проведення документальної планової перевірки?Які підстави для допуску до проведення документальної планової перевірки?Яким чином відбувається попередження платника податків про проведення документальної планової перевірки?Які наслідки недотримання 10-денного строку для попередження платника податків про проведення перевірки?Які наслідки недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової перевірки?Чи може платник податків подати уточнюючу декларацію до початку проведення документальної планової перевірки?З якого моменту починається документальна планова перевірка?Чи є наслідки проведеної перевірки протиправними у випадку визнання протиправним наказу про проведення перевірки? Який строк проведення документальної планової перевірки?Чи можуть бути продовжені строки проведення документальної планової перевірки?Яка відмінність між продовженням строків проведення перевірки та їх перенесенням / зупиненням?За який період проводиться документальна планова перевірка?Чи можливе одночасне проведення перевірок контролюючим органом та державною фінансовою інспекцією?Чи може бути оскаржений акт перевірки?
Інформація про документ
Актуально з:
26.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію