Злочин ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) за статтею 212 КК України
Питання/Тема
Можинність злочинів
...

...

Диспозиція ч. 3 ст. 212 КК передбачає кваліфікуючу ознаку як вчинення злочину умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) , що характеризується як повторність злочинів, передбачених виключно статтею 212 КК і виключається у випадку засудження особи за інший злочин, ніж умисного ухилення від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів (ч. 3 ст. 32 КК).

Кваліфікуюча ознака вчинення злочину умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) відсутня, якщо за раніше вчинений злочин особу було звільнено від кримінальної відповідальності за підставами, встановленими законом, або якщо судимість за цей злочин було погашено або знято (ч. 4 ст. 32 КК).

У зв'язку із цим, для кваліфікації множинності за ч. 3 ст. 212 КК необхідна наявність усіх елементів: засудження особи за будь-якою редакцією статті 212 КК; набрання вироком за попередній (попередні) злочин законної сили; наявність (незняття та непогашення) судимості за попередній (попередні) злочин; засудження з призначенням покарання і відсутність звільнення від покарання за попередній (попередні) злочин; наявність злочинності і караності діяння, за яке особа була засуджена.

Щодо останнього елементу, то автори даного дослідження знову піднімають питання доцільності застосування підходу «постійної динамічної декриміналізації». В такому випадку для кваліфікації злочину за кваліфікаційною ознакою «вчинене особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) » обов'язковою умовою має стати достатність на момент виявлення «наступного злочину розміру» коштів, що фактично не надійшли за фактом вчинення «попереднього злочину». Звичайно, запропонований підхід є доктринальним побажанням законодавцю досягнути реальної гуманізації.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію