Стаття 1281 ПК України. Порушення правил вивезення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу з території акцизного складу
Питання/Тема
Акцизний склад
...

...

Поняття акцизного складу в Україні було введено Законом від 18.11.2004 № 2189‑IV «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», де під акцизним складом розуміли приміщення, в яких здійснюється виробництво спирту етилового, та місця зберігання спирту, розташовані на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий.  До прийняття зазначеного Закону на підприємствах — виробниках спирту та лікеро-горілчаних виробів працювали контрольні пости державних податкових інспекцій, діяльність яких регулювалась постановою КМУ від 11.01.1997 № 9.

У пункті 230.1 статті 230 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України)  зазначено, що акцизні склади утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи виникає податкове зобов’язання з акцизного податку при переміщенні алкогольної продукції зі складу виробника на склад відповідального зберігання сторонньої ЮО?Таблиця до статті 128-1 ПК УкраїниВивезення та транспортування яких конкретно речовин з порушенням встановлених правил тягне за собою відповідальність за статтею 128-1 ПК України?Яке приміщення слід вважати акцизним складом в цілях застосування відповідальності за статтею 128-1 ПК України, чи може таким складом вважатись підрозділ підприємства, яке здійснює перепродаж нафтопродуктів/палива моторного альтернативного/скрапленого газу?Де проставляється необхідна відмітка про випуск товару з акцизного складу?Що розуміється під «вивезенням» та «транспортуванням» в цілях кваліфікації відповідальності за статтею 128-1 ПК України?Які особи виступають суб’єктами відповідальності за статтею 128-1 ПК України?
Інформація про документ
Актуально з:
21.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію