Стаття 1231. Порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії
Питання/Тема
Хто є суб’єктом відповідальності за статтею 123-1 ПК України?
...

...

Виходячи з того, що стаття 1231 ПК України встановлює санкції для платників податкустрахувальників у вигляді коригування фінансового результату до оподаткування, можна дійти висновку, що мова йде про випадки, коли страхувальником виступає платник податку на прибуток підприємств, який укладає зазначені договори страхування в інтересах третіх осіб (у разі, коли мова йде про недержавне пенсійне забезпечення, такий платник виступає у якості вкладника фонду, що більш детально буде роз'яснено нижче).

Так, Закон України «Про страхування» від 07 березня 1996 року № 85/96-ВР вказує, що страхувальниками визнаються юридичні особи та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України. При цьому вказується, що страхувальники можуть укладати із страховиками договори про страхування третіх осіб (застрахованих осіб) лише за їх згодою, крім випадків, передбачених чинним законодавством. Застраховані особи можуть набувати прав і обов'язків страхувальника згідно з договором страхування.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію