Спрощена податкова декларація
Питання/Тема
Спрощена податкова декларація
...

...

Відповідно до статті 49 ПК України встановлено, що платники податку на прибуток, які оподатковуються за ставкою нуль відсотків, подають контролюючим органам декларації з податку на прибуток за спрощеною формою у порядку встановленому законом.

Це положення фактично не узгоджується з положеннями чинного ПК України. Закріплення порядку щодо реалізації цієї статті мало місце до 01.01.2015 року, який був передбачений у пункті 154.6 статті 154 ПК України. Так, було відображено спеціальний режим оподаткування платників податку на прибуток. Зокрема положення цієї статті розкривали питання переходу платників податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою, а також встановлювали подання спрощеної податкової декларації до контролюючого органу. (До речі, Постанова Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 98, яка встановлює форму спрощеної податкової декларації є чинною). Відповідно суб'єкт повинен був відповідати визначеним критеріям, а також дотримуватись встановлених вимог, щоб мати можливість використати такий спосіб оподаткування.

Отже, на сьогодні ця стаття в ПК України виключена та не знаходить свого нормативного закріплення в іншій формі. Внаслідок чого це питання потребує впливу та необхідного правового врегулювання з боку держави.

Так, останнім часом Державна фіскальна служба України проводить активну роботу з опрацювання цього питання та розроблення концептуальних шляхів вирішення оподаткування. Зокрема, здійснюється робота над поліпшенням адміністрування податків у частині проектування та затвердження спрощеної форми податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, а також декларації з податку на додану вартість.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
14.07.2015
Елемент податку:
 • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію