Самозайнята особа
Редакції документа
Питання/Тема
Чи може фізична особа-підприємець обрати спрощену систему оподаткування?
...

...

Відповідно до пункту 291.3. статті 291 ПК України фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 Розділу XIV ПК України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному законом.

Виходячи з цього будь-яка фізична особа - підприємець може зареєструватися платником однієї з груп єдиного податку, з умови що вона відповідає наступним умовам.

  1. фізичні особи - підприємці можуть зареєструватися платником першої групи єдиного податку, якщо вони не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.
  2. фізичні особи - підприємці можуть зареєструватися платником другої групи єдиного податку, якщо вони здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:...
Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Кого ПК України відносить до самозайнятих осіб?Хто така фізична особа-підприємець?Які є особливості визначення податкової адреси фізичної особи - платника податку?Які є особливості обліку фізичних осіб у контролюючих органах?Які особливості проведення контролюючими органами перевірок фізичної особи - підприємця?Які особливості передбачені ПК України для фізичних осіб – підприємців щодо сплати податку на доходи фізичних осіб?Хто є особою, що здійснює незалежну професійну діяльність?Як здійснюється податковий облік осіб, що мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність?Як здійснюється облік фізичних осіб, що мають намір провадити незалежну професійну діяльність, якщо вона вже перебуває на обліку у контролюючого органу, як фізична особа-підприємець? Яким чином здійснюється облік доходів та витрат осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність?Яка відповідальність передбачена для фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі порушення порядку ведення книги обліку та витрат?Як оподатковується незалежна професійна діяльність?Яким чином здійснюється оформлення трудових відносин особи, що провадить незалежну професійну діяльність з працівниками?Яким чином оплачується лікарняний працівникам самозайнятої особи?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію