Постачання товарів
Питання/Тема
Чи можна вважати, що експорт товару є різновидом операцій з постачання товару?
...

...

У Листі від 09.12.2015 № 26770/10/28-10-06-11 Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників (ЦООВП) роз'яснило, що вивезення товару за межі митної території України (експорт) є постачанням послуг, а отже, база оподаткування визначається за пунктом 188.1 статті 188 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Такий висновок фіскальний орган зробив на підставі того, що згідно із розділами V та ХХ ПК України до оподатковуваних операцій з постачання товарів/ послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. Згідно з підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПК України за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються операції, зокрема, з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту. Таким чином контролюючий орган приходить до висновку, що вивезення товарів за межі митної території України є різновидом операції постачання.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію