Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід
|
Реєстрація

Ru

En

Ua

Офшорні зони
Редакції документа
Питання/Тема
Офшорні зони
...

...

Офшорні зони – це держави або їх окремі території зі спеціальним податковим режимом, що дозволяє частково або повністю звільнити від оподаткування доходи компаній, які були отримані поза межами кордонів країни реєстрації.

Термін «офшор», який з'явився наприкінці 1950-х рр., походить від англійського виразу off-shore, що в буквальному перекладі означає «поза берегом», а в переносному сенсі його можна трактувати як «ізольований».

Якщо на початку останнього етапу розвитку оподаткування держави не помічали існування офшорних юрисдикцій, іноді політично сприяли їх створенню та розвитку (напр., Великобританія та Греція щодо Республіки Кіпр або Великобританія щодо BVI), і навіть створювали офшорні юрисдикції (США, штат Делавер) або компанії з особливим статусом (Великобританія) на власних територіях, то на зламі ХХ та ХХІ століть для офшорних юрисдикцій настали нелегкі часи. Держави об'єднали зусилля у протидії функціонуванню та використанню юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування. Цьому сприяють досить ефективні, хоча і складні механізми трансфертного ціноутворення, протидія податковим гаваням на політичному рівні, а також скасування найбільшого надбання офшорів – таємниці бенефіціарів. Неважко здогадатися, що офшорні юрисдикції недовго зможуть втримати такий натиск наддержав.

Вже багато років між політиками, вченими-фінансистами та правниками ведуться дискусії щодо доцільності терміну «офшорна зона». Дуже часто термін «податкова гавань» використовується на практиці як синонім терміну «офшорна зона», проте термін «податкова гавань» не завжди коректно застосовувати у значенні «офшорна зона», оскільки в останніх немає банківської таємниці, що охороняється законом, та в багатьох офшорних зонах були підписані договори з іноземними державами та міжнародними організаціями щодо обміну податковою інформацією.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2019
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити