Непрямі податки
Питання/Тема
Непрямі податки, встановлені законодавством України
...

...

При аналізі непрямих податків, встановлених в України, виникають деякі проблеми із визначенням вичерпного переліку таких платежів. Так, не викликає сумнівів, що до таких платежів відносяться податок на додану вартість та акцизний податок. Водночас, чинним законодавством передбачаються і інші платежі, що за своєю правовою природою можуть класифікуватися як непрямі податки, однак свідомо відносяться законодавцем до інших платежів. До таких передусім належать деякі різновиди збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, об'єктом оподаткування яким є вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння; вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна; вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає; вартість легкового автомобіля (Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», ВВР, 1997, №37, стаття 237).

Незважаючи на те, що зазначений обов'язковий платіж кваліфікується законодавством як збір та має цільове призначення, за своєю правовою природою він є безперечно непрямим податком, адже відповідає всім ознакам непрямого податку, про які йшлося вище. Збором обкладаються операції з продажу товарів (послуг) споживачам, збір включається до ціни відповідних товарів (послуг) та сплачується в ціні таких товарів (послуг).

З огляду на зазначене, у відповідній частині збір на обов'язкове державне пенсійне страхування є безперечно непрямим податком, що буде розкритий в окремому розділі цієї роботи.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію