Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Фінансова відповідальність. Поняття. Сутність. Ознаки
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Фінансова відповідальність. Поняття. Сутність. Ознаки
...

...

1. Загальні підходи до розуміння інституту фінансової відповідальності

Безперечно, будь-яка фінансово-правова норма втратить ознаки загальнообов'язковості, якщо її виконання не буде забезпечене державним примусом. Відомо, що одним із основних механізмів державного примусу є заходи юридичної відповідальності, які мають застосовуватись до правопорушника. На нашу думку, з метою визначення кола правових норм, які регламентують відповідальність за порушення у сфері фінансів, в першу чергу необхідно визначитись з загальнотеоретичним поняттям юридичної відповідальності, аналіз якого наведений нижче.

Одразу ж зауважимо, що в цій роботі ми оминемо теоретичну дискусію про існування позитивної або перспективної юридичної відповідальності. Хоча ми і не можемо погодитись із твердженням І. С. Самощенко, М. Х. Фарукшина про те, що визнання позитивної відповідальності призведе до такого стану речей, коли особа, яка не вчинила злочину, нестиме кримінальну відповідальність, в той же час, зважаючи на практичну спрямованість цього видання, заглиблення у проблеми існування позитивної відповідальності не відповідає нашим завданням. При цьому, необхідно погодитись із твердженням Е. С. Дмитренко, яка вважає, що «перспективна юридична відповідальність суб'єктів фінансового права – це сукупність правовідносин між уповноваженим та зобов'язаним суб'єктами з приводу дотримання останнім правових приписів у сфері фінансової діяльності та обов'язок уповноваженого суб'єкта заохотити таку поведінку. На наш погляд, така відповідальність суб'єктів фінансового права означає насамперед фінансову правосуб'єктність, здійснення певних функцій і повноважень деліктоздатним суб'єктом відповідно до норм чинного законодавства»[1].

З огляду на зазначене, надалі в роботі буде йтися про юридичну відповідальність лише у значенні ретроспективної відповідальності.

Серед правників немає єдності щодо визначення правової природи та поняття юридичної відповідальності.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
14.08.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити