Дисциплінарна відповідальність за податкові правопорушення
Питання/Тема
Дисциплінарна відповідальність за податкові правопорушення
...

...

Вчинення податкового правопорушення, під яким відповідно до підпункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України розуміється протиправне діяння (дія чи бездіяльність), що призвело до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених Податковим кодексом України та іншим законодавством, контроль за дотримання якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою притягнення платника податку, податкового агента та/або їх посадову особу чи посадову особу контролюючого органу, що вчинив (-ла) таке правопорушення, до юридичної відповідальності, передбаченої Податковим кодексом України та іншими законами України.

Податковий кодекс України, передбачаючи види юридичної відповідальності, які застосовуються за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, називає фінансову, адміністративну, кримінальну та дисциплінарну відповідальність. При цьому, такі види юридичної відповідальності як фінансова, адміністративна та кримінальна за своєю правовою природою є відповідальністю особи, яка вчинила протиправну поведінку, перед державою. Сам факт можливості застосування зі сторони держави (в особі уповноважених державних органів) до суб'єкта податкових правовідносин, який вчинив порушення приписів податкового законодавства чи здійснив діяння, віднесене до злочинів чи адміністративних проступків у сфері оподаткування, заходів, відповідно, фінансової, адміністративної чи кримінальної відповідальності є дієвим стримуючим фактором, який спрямований, зокрема, на попередження (запобігання) правопорушенням у податковій сфері.

Дисциплінарна відповідальність, на відміну від інших видів юридичної відповідальності, що означені вище, є відповідальністю посадової особи платника податку, податкового агента чи контролюючого органу перед своїм працедавцем, тобто, безпосередньо перед адміністрацією, відповідно, платника податку, податкового агента чи контролюючого органу. Проблематика застосування заходів дисциплінарної відповідальності, вміщена в цьому дослідженні, розкрита з допомогою юриста ЮК «Jurimex» С. Кононенко.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію