Безготівкова форма коштів
Питання/Тема
Що таке безготівкові кошти?
...

...

Податковий кодекс України (далі – ПК України) оперує поняттям «безготівкові кошти» (див. підпункт 170.9.1. пункту 170.9. статті 170 ПК України; пункт 292.1. статті 292 ПК України), однак не надає визначення цього поняття.

Відповідно до підпункту 14.1.93. пункту 14.1. статті 14 ПК України кошти – гривня або іноземна валюта. Тому, в розумінні ПК України, кошти розглядаються як грошові кошти.

Відповідно до частини 3.1. статті 3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» кошти існують у готівковій формі (формі грошових знаків) або у безготівковій формі (формі записів на рахунках у банках) .

Таким чином, під безготівковими коштами слід розуміти записи на рахунках у банку, які за своїм юридичним значенням в цілях оподаткування є рівними готівковим коштам (таким, що існують у формі грошових знаків).

Слід зазначити, що серед науковців (як юристів, так і економістів) відсутній єдиний підхід до розуміння правової природи безготівкових коштів.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію