База оподаткування
Питання/Тема
База оподаткування
...

...

База оподаткування це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування , до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання , відповідно до пункту 23.1. статті 23 ПК України. Необхідність виокремлення бази оподаткування обумовлюється тим, що об'єкт оподаткування за своєю правовою природою – це юридичний факт, з наявністю якого норми податкового законодавства пов'язують виникнення правовідносин щодо сплати податку відповідними платниками . Проте одного об'єкта оподаткування недостатньо для визначення суми податку , яку необхідно сплатити до бюджету. Для цього необхідно визначити кількісні характеристики об'єкта оподаткування.

Саме тому і необхідна база оподаткування як об'єкт оподаткування , підготовлений до застосування податкової ставки та нарахування суми податку , що підлягає сплаті до бюджету.
Для кращого розуміння сутності бази оподаткування наведемо приклад. Так, зокрема, відповідно до абзацу а) пункту 185.1. статті 185 ПК України одним із об'єктів оподаткування податку на додану вартість є операції з постачання товарів , місце постачання яких розташоване на митній території України.

В той час, згідно з пунктом 188.1 статті 188 ПК України, база оподаткування операцій з постачання товарів визначається, виходячи з їх договірної вартості із урахуванням загальнодержавних податків та зборів . Так, у цьому випадку операції з постачання товарів виступають об'єктом оподаткування , за наявності якого ПК України пов'язує виникнення правовідносин зі справляння податку на додану вартість, а їх договірна вартість ( тобто валютне та кількісне вираження вартості цих операцій) є базою оподаткування до якої застосовується ставка податку та визначається розмір суми обов'язкового платежу , що підлягає сплаті до бюджету.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
31.08.2015
Елемент податку:
 • База оподаткування
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію