139.3
Питання/Тема
Який порядок оподаткування списання активу, якщо резерв не покрив заборгованість?
...

...

Пункт 139.3 статті 139 ПК України передбачає застосування податкових різниць лише у випадках створення резервів під знецінення активів, використання резервів (тобто, списання сум безнадійної заборгованості за рахунок резервів) , та коригування сум таких резервів. Коригування фінансового результату у випадку списання безнадійної заборгованості понад суми резервів не передбачене. Відповідно, такі операції будуть впливати на фінансовий результат до оподаткування за правилами бухгалтерського обліку.

Зокрема, сума списаної заборгованості відображається за дебетом рахунку витрат та кредитом рахунку обліку активу або простроченої заборгованості. Таким чином списана заборгованість буде вважатися витратами банку та зменшить фінансовий результат.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію