Державний виконавець
Питання/Тема
Який строк для пред’явлення до примусового виконання посвідчень комісій по трудових спорів та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава чи державний орган, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII?
...

...

Із прийняттям нового Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016 (далі – Закон № 1404-VIII) у правозастосовчій практиці з'явилось чимало запитань. Зокрема, виникло питання, чи є обов'язковою до виконання норма частини 1 статті 12 Закону № 1404-VIII щодо пред'явлення до примусового виконання посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, де вказано, що такі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців, чи такі строки можуть бути встановлені на розсуд органу, який видав виконавчий документ та чи можливо в таких випадках зазначати загальний строк до виконання три роки?

Розглядаючи вказане питання, варто зазначити, що відповідно до частини 1 статті 12 Закону № 1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Зі змісту вказаної норми вбачається, що законодавець передбачив період у часі, протягом якого стягувач може ініціювати виконання судового чи іншого рішення у примусовому порядку, а саме: визначив загальний строк у три роки для пред'явлення до виконання виконавчих документів та, як виняток, спеціальний – три місяці для пред'явлення до виконання посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Щодо особливостей пред’явлення виконавчого документа до виконання, пов’язаних із набуттям чинності Законом України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016?Хто може бути державними виконавцями та які особливості їх правового статусу?Які особливості оскарження окремих актів та постанов державних виконавців?Які повноваження мають державні виконавці?Які права встановлені для державних виконавців щодо доступу до державних реєстрів?Яка відповідальність встановлена для державних виконавців?Щодо яких рішень здійснюється примусове виконання державною виконавчою службою?В який час доби можуть проводитись дії державних виконавців?Яка відповідальність встановлена за невиконання вимог державного виконавця?У якому порядку можна оскаржити рішення, дії або бездіяльність державних виконавців?Які строки встановлені для подання та розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність державних виконавців?Який порядок подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця?
Інформація про документ
Актуально з:
28.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію