Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Декларація
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи буде вважатися податковою декларацією документ, складений у відповідності до вимог статті 48 ПК України, проте без необхідних документів фінансової звітності?
...

...

Вимоги щодо заповнення обов'язкових реквізитів податкової декларації визначені у пунктах 48.3 та 48.4 статті 48 ПК України. У випадку складання платником податків податкової звітності з порушенням цих вимог, оформлений документ не буде вважатися податковою декларацією. Однак, слід звернути увагу на пункт 46.1 статті 46, відповідно до якої, документи фінансової звітності (додатки) до податкової декларації є її невід'ємною частиною. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України (Додаток № 6) визначено причини, з яких податкова звітність не вважається податковою декларацією. Зокрема, серед таких є заповнення та подання звітності не у повному обсязі (подання декларації без обов'язкових додатків, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних або наявність додатків без декларації) .
Враховуючи наведене, декларація без необхідних документів фінансової звітності не буде вважатися податковою декларацією. Проте слід врахувати також норми щодо того, що такі додатки не включаються до переліку «обов'язкових реквізитів». Це означає, що хоч законодавством і визначено потребу включення документів фінансової звітності до податкової декларації, проте не визначено необхідність їх перевірки при поданні такої декларації до контролюючого органу. Таким чином процесуальної можливості для посадової особи контролюючого органу прийняти рішення про відмову в прийнятті податкової декларації, у випадку не включення до декларації документів фінансової звітності, не встановлено.

(Додатково див. питання «Чи уповноважений контролюючий орган на етапі подання декларації перевіряти її склад та відмовляти у її прийнятті у разі порушення ст.46 ПК України?»)

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою обов’язок декларування?Які обов’язкові реквізити повинні бути зазначені в податковій декларації?Які строки для подання податкової декларації?Що слугуватиме підтвердженням повноважень представника при поданні податкової декларації?Який порядок продовження строків подання податкової декларації?Чи можна подати податкову декларацію за формою, відмінною від затвердженої центральним органом виконавчої влади?Яким чином платник податків може подати податкову декларацію контролюючому органу?Який порядок надіслання податкової звітності засобами поштового зв’язку?Які наслідки для платника податків у випадку втрати або зіпсуття податкової декларації з вини оператора поштового зв’язку?Який порядок подання звітності в електронному вигляді?Які наслідки для платника податків у разі, коли він не може подати звітність в електронному вигляді, у зв’язку із тим, що не працює кабінет для подання звітності?Які дані можуть перевірятися контролюючими органами під час подання декларації?Як діяти платнику податків у разі відмови контролюючого органу прийняти податкову декларацію?
Інформація про документ
Актуально з:
06.07.2015
Елемент податку:
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити