Такий вплив є безпосереднім тоді, коли бухгалтерські помилки змінюють фінансовий результат до оподаткування на прибуток. Розглянемо питання детальніше.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996 – XIV (далі – Закон про бухоблік) метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надати користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.
При цьому за пунктом 3 розділу ІІІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 р. № 73, інформація фінансової звітності, є достовірною, якщо вона не містить помилок та перекручень, які здатні вплинути на рішення користувачів звітності.
Проте не секрет, що при веденні бухгалтерського обліку та складанні фінансової звітності можуть бути допущені помилки.
Роботу з помилками у фінансовій звітності регулюють Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 28.05.1999 р. № 137, (далі – П(С)БО 6), та Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки» (далі – МСБО 8).