Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Цивільна дієздатність / Фізична особа
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Хто може бути опікуном або піклувальником фізичної особи?
...

...

Цивільним кодексом України встановлені обмеження щодо осіб, які можуть бути опікунами або піклувальниками. Так, заборона встановлюється щодо осіб, які позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені та щодо осіб, поведінка та інтереси яких суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.

На підставі частини 3 статті 75 ЦК України, за заявою органу опіки та піклування суд може звільнити особу від повноважень опікуна або піклувальника у разі невиконання нею своїх обов'язків, порушення прав підопічного, а також у разі поміщення підопічного до навчального закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту. Опікун малолітньої особи зобов'язаний дбати про її виховання, навчання та розвиток.

Щодо виконання податкових обов'язків особами, які не досягли повної цивільної дієздатності та відповідальності таких осіб, дивись аналітичне дослідження статті 99 ПК України.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити