Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Цивільна дієздатність / Фізична особа
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи можливо поновити повну цивільну дієздатність у разі її втрати?
...

...

Статтею 38 ЦК України встановлено, що у разі видужання фізичної особи, цивільна дієздатність якої була обмежена, або такого поліпшення її психічного стану, який відновив у повному обсязі її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними або у разі припинення фізичною особою зловживання спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо суд поновлює її цивільну дієздатність, суд поновлює дієздатність такої особи та припиняє встановлене над нею піклування. Згідно з частиною 2 статті 234 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України), справи про поновлення цивільної дієздатності розглядаються судом у порядку окремого провадження. Скасування рішення суду про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, цивільна дієздатність якої була обмежена, здійснюється за рішенням суду за заявою самої фізичної особи, її піклувальника, членів сім'ї або органу опіки та піклування (частина 3 статті 241 ЦПК України).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити