частина 1 статті 42. Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, прожиткового мінімуму та страхового стажу
Редакції документа
Питання/Тема
Який порядок проведення індексації грошових доходів населення?
...

...

Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін (індекс інфляції) перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Саме це є основною підставою для проведення індексації пенсії, що передбачено статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 

Для визначення можливості проведення грошових доходів населення спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики (Державна служба статистики України) проводиться розрахунок індексу споживчих цін і не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях («Урядовий кур'єр»). Тобто, якщо індекс споживчих цін перевищує 101 відсоток, то у наступному місяці, за місяцем офіційного оприлюднення таких даних, за наявності умов, проводиться підвищення грошових доходів населення, а саме індексація.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію