частина 1 статті 42. Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, прожиткового мінімуму та страхового стажу
Редакції документа
Питання/Тема
Чи індексується пенсія у зв’язку з втратою годувальника?
...

...

Слід зазначити, що пенсії, за наявності підстав, підлягають індексації незалежно від виду, тобто може індексуватися і пенсія за віком, і пенсія по інвалідності, і пенсія у зв'язку з втратою годувальника (стаття 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Порядком  індексації грошових доходів населення передбачено, що якщо пенсія по втраті годувальника оформлена на неповнолітню дитину померлого годувальника, то окремо індексується інші доходи (крім оплати праці), і окремо пенсія, за наявності підстав. Це правило не застосовується, якщо дитина працює. У такому випадку індексації підлягає, за загальним правилом, спочатку оплата праці, а потім пенсія, на тих же умовах, що й пенсії працюючих пенсіонерів.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію