Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Бюджетне відшкодування
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які строки для реалізації права на бюджетне відшкодування?
...

...

ПК України не обмежує бюджетне відшкодування виключно сумою податкового кредиту попереднього звітного періоду як і не обмежує право платника податку заявити до повернення суму бюджетного відшкодування часовими межами певного податкового періоду, та не ставить право платника податку на отримання податкової вигоди в залежність від того, в якому звітному податковому періоді у платника виникло право на податковий кредит у розмірі суми бюджетної заборгованості (із Ухвали Вищого адміністративного суду України від 19.02.2015 у справі № 2а-17610/12/2670).

З другого боку, за статтею 200 ПК України, здійсненню бюджетного відшкодування передує обов'язкова процедура перевірки заявлених сум контролюючим органом. За пунктом 102.1 статті 102 ПК України, контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Отже, після спливу строку протягом якого контролюючий орган може перевірити заявлену суму, платник податку фактично не зможе отримати бюджетне відшкодування, у зв'язку з неможливістю проведення процедури для його одержання. Хоча, суди у своїх висновках дотримуються протилежної позиції. Так, в Ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23.10.2014р. у справі № 804/16297/13-а, судом касаційної інстанції було зазначено наступне: «З огляду на невстановлення податковим органом фактів у позивача порушень при відображенні у податковому обліку сум податку на додану вартість та віднесення таких сум до складу податкового кредиту, і оскільки використання сформованого податкового кредиту (в розрізі термінів його формування і подальшого його використання у відповідній частині, зокрема на підставі відповідних податкових накладних) не обмежено законом, і зважаючи на те, що положення пункту 102.5 статті 102 Податкового кодексу України не поширюються на питання податкового кредиту, висновки податкового органу про відсутність у позивача права на використання від'ємного значення ПДВ за липень 2010 року – квітень 2011 року, тобто які виникли у терміни понад 1095 днів до граничного терміну подання податкової декларації з ПДВ за вересень 2013 року є необґрунтованими».

Експерт Taxlink,

Мирослава НЕЧАЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити