Безнадійний податковий борг/списання безнадійного податкового боргу
Питання/Тема
Чи можна оскаржити рішення контролюючого органу щодо відмови у списанні безнадійного податкового боргу?
...

...

Проблемним є питання: яким чином необхідно оскаржувати відмову контролюючого органу у списанні безнадійного податкового боргу? Проблема полягає у тому, що Порядком списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577 (далі - Порядок), встановлюється, що списання безнадійного податкового боргу приймається у вигляді Рішення, але не передбачено форми у якій платникам податку відмовляється у списанні. Як свідчить практика, контролюючі органи повідомляють платників податку у відмові від списання податкового боргу простим листом, який не має статусу рішення, а відповідно й не може бути оскаржений відповідно до статті 56 ПК України.

З огляду на це, вважаємо за необхідне зазначити, що оскільки списання безнадійного податкового боргу здійснюється у формі рішення, то й відмова у такому списанні має юридичний статус рішення, незалежно від того у якій формі відмова була прийнята. Виходячи з цього, відмову у списання безнадійного податкового боргу можна оскаржувати як в адміністративному, так і в судовому порядку.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію