Балансова вартість
Питання/Тема
Чи можна продавати основні засоби за ціною, нижчою за балансову вартість?
...

...
Заборони щодо відчуження необоротних активів нижче балансової вартості законодавством не передбачено. Проте, слід пам'ятати, що податкові зобов'язання з ПДВ можуть нараховуватимуться не на договірну вартість необоротних активів.
Так, пунктом 188.1. статті 188 ПК України передбачено, база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни) . З формулювання норми, приходимо до висновку, що податкові зобов'язання повинні обчислюватись із договірної вартості, проте не нижче балансової. У випадку, коли договірна вартість нижча за балансову, податкові зобов'язання обчислюються за балансовою вартістю.
Таким самим чином нараховуються податкові зобов'язання у випадку ліквідування основних засобів, так як ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Нагадуємо, що в разі продажу активів за заниженими цінами податковий орган, використовуючи доктрину ділової мети, може донарахувати податкові зобов'язання.
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію