Арешт майна платника податків
Редакції документа
Питання/Тема
Яким чином платник податків може оскаржити рішення контролюючого органу щодо застосування адміністративного арешту?
...

...

Рішення керівника контролюючого органу щодо арешту майна може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Платнику податків слід враховувати процедуру оскарження рішень контролюючого органу.

(Додатково див. аналітичний матеріал «Адміністративне оскарження» та «Судового оскарження»).

У всіх випадках, коли контролюючий орган вищого рівня або суд скасовує рішення про арешт майна, контролюючий орган вищого рівня проводить службове розслідування щодо мотивів прийняття рішення про арешт майна та приймає рішення про притягнення винних до відповідальності згідно із законодавством.

Також відповідно до пункту 94.13 статті 94 ПК України платник податків має право на відшкодування збитків та немайнової шкоди, завданих контролюючим органом внаслідок неправомірного застосування арешту майна такого платника податків, за рахунок коштів державного бюджету, передбачених контролюючим органам, згідно із законом. Рішення про таке відшкодування приймається судом.

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію