Арешт майна платника податків
Редакції документа
Питання/Тема
Чи може бути накладено арешт на кошти платника податків, що знаходяться в банку, з інших підстав, аніж тих, що передбачені пунктом 94.2 статті 94 ПК України?
...

...

Відповідно до підпункту 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунку в банку платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Таким чином, законодавець передбачив два види адміністративного арешту майна в залежності від підстав та порядку його застосування:

  1. арешт на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться у банку, який застосовується за рішенням суду як спосіб забезпечення погашення податкового боргу, підставою для застосування якого є відсутність або недостатність у платника податків майна для погашення податкового боргу;
  2. адміністративний арешт майна, в тому числі грошових коштів на банківському рахунку, як спосіб забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом (не виключаючи обов'язку сплатити податкове зобов'язання) , який застосовується за адміністративним або судовим рішенням (в залежності від виду майна) .
Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію