Анулювання реєстрації платником єдиного податку
Питання/Тема
Роздрібна торгівля виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.
...

...

Фізична особа-підприємець є платником єдиного податку третьої групи, яка здійснює роздрібну торгівлю товарами з дорогоцінних металів/ дорогоцінного та напівдорогоційнного каміння, маючи оформлені на себе прямі договори оренди з орендодавцями та найнятих співробітників. Через свої магазини, вона реалізує товар згідно договору комісії, який належить іншому суб'єкту господарювання – Комітенту (чи то ФО-П 3 групи, чи то ООО на загальній системі оподаткування, не платник ПДВ). Після реалізації товару, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок Комісіонера повертаються Комітенту, за вирахуванням комісії. Однак, у Комісіонера виникає питання компенсації йому витрат на оренду приміщення, комунальних платежів та витрат на заробітну плату співробітників, які реалізовували товар. Відповідно до яких договорів (агентських, доручення, чи інші) Комітент може компенсувати Комісіонеру його витрати на оренду та заробітної плати, при цьому Комісіонер повинен залишатися на сплаті єдиного податку 3 групи, та включити собі в дохід тільки винагороду отриману від реалізації товару.  Чи можливий варіант договору франчайзингу?

Пунктом 3) пункту 291.4. статті 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПК України) встановлено, що перебувати на ІІІ групі спрощеної системи оподаткування мають право, в тому числі, фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, не обмежена.

Фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння мають право перебувати виключно на третій групі сплати єдиного податку.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які особливості анулювання реєстрації платника єдиного податку як відносин фінансової відповідальності?Які види діяльності не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування?Чи є наявність у статуті юридичної особи видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, підставою для відмови такій особі у реєстрації платником єдиного податку? Які наслідки настають для платника єдиного податку першої – третьої групи у разі здійснення видів діяльності, які не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування?Які особливості виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння як виду господарської діяльності?Які підстави для анулювання реєстрації платником єдиного податку передбачені законодавством?Чи може платник єдиного податку здійснювати діяльність з управління підприємством? Чи може платник єдиного податку здійснювати діяльність з консультування з питань комерційної діяльності й керування?Які наслідки анулювання реєстрації платником єдиного податку?За якою формою контролюючий орган повідомляє платника податків про прийняте рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку?Чи призупиняє адміністративне чи судове оскарження рішення контролюючого органу щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію