Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Акт перевірки
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи може бути оскаржений акт перевірки?
...

...

Акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, так як не створює юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення, а лише фіксує факт правопорушення. Він не є правовим документом, який встановлює відповідальність суб'єкта господарювання та, відповідно, не є актом індивідуальної дії у розумінні частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року № 2747-IV (надалі – КАСУ).

Згідно з позицією Вищого адміністративного суду України, яка викладена в листі від 30 листопада 2009 року № 1619/10/13-09, акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже не породжує відносин, які можуть бути предметом судового спору.

Якщо предметом позову є скасування акта перевірки владних повноважень, то судам слід відмовляти у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 КАСУ.

У судовому або в адміністративному порядку може бути оскаржено рішення суб'єкта владних повноважень, наприклад, податкове повідомлення-рішення, яке прийняте на підставі висновків акта перевірки (пункт 56.18 статті 56 ПК України).

Отже, акт перевірки не може бути скасований ні в адміністративному порядку, ні в судовому.


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ​

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити