Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Акт опису майна в податкову заставу
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Ким підписується рішення про опис майна у податкову заставу?
...

...

Відповідно до абзацу 3 пункту 89.3 статті 89 ПК України опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Також потрібно врахувати, що рішення про опис майна у податкову заставу може здійснюватися на підставі рішення заступника керівника податного органу. Хоч законодавчо це не встановлено, проте на практиці відомо безліч таких випадків. Наприклад, ухвала Вищого адміністративного суду України від 25 листопада 2014 року по справі № 2а-4687/12/2670, в якій суд зазначив, що судами встановлено, що 09.08.2011 року заступником начальником ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийнято рішення про опис майна у податкову заставу, яке направлено відповідачу 30.09.2011 року.

Отже, хоч законодавством встановлено, що таке рішення зобов'язаний підписувати тільки керівник контролюючого органу, на практиці відомі випадки, що рішення підписується заступником керівника такого органу.

Правомірність цього підтверджує позиція Вищого адміністративного суду України, так в Ухвалі суду від 16 липня 2014 року по справі № 805/5826/13-а зазначено, що а саме: ні керівником, а заступником начальника ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області ДПС Д. М. Примуш було прийнято рішення про опис майна, що перебуває у власності платника податків ТОВ «Дорстройкомплект»…

… У зв'язку з чим суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції зроблений помилковий висновок про задоволення позовних вимог при викладених обставинах.

Таким чином, суд касаційної інстанції зазначив, що рішення про опис податкової застави може бути підписане, як керівником, так і заступником керівника контролюючого органу.


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити