Акцизний податок
Питання/Тема
Чому паливний бак транспортного засобу не є акцизним складом?
...

...

Щоб дати відповідь на це запитання, звернемось до першоджерела — ПК України. Так, відповідно до абзацу б) п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПК України акцизний склад (для пального) — це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального. Згідно з п п. 14.1.6-1 п. 14.1 ст. 14 ПК України акцизний склад пересувний — це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України. Зі свого боку не є акцизним складом паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої (абзац г) п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПК України). Справді, паливний бак як конструктивна частина двигуна внутрішнього згоряння транспортного засобу не може вважатись ні акцизним складом, ні акцизним складом пересувним. Адже пальне при цьому забезпечує використання транспортного засобу за призначенням. Таким чином, паливний бак транспортного засобу не є акцизним складом та не є акцизним складом пересувним.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію