Аграрна розписка
Питання/Тема
Як оподатковуються ПДВ операції, пов’язані з обігом аграрних розписок?
...

...

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про аграрні розписки» передання прав кредитора за аграрною розпискою здійснюється шляхом здійснення на ній або на її невід'ємному додатку передавального напису «Відступлено» із зазначенням нового кредитора за аграрною розпискою. Такий напис скріплюється підписом попереднього кредитора за аграрною розпискою. Передання прав за аграрною розпискою підлягає нотаріальному посвідченню.

Водночас до 07.02.2019 аграрні розписки, будучи за своєю суттю борговою розпискою, відповідно до декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» вважалися валютними цінностями. У зв'язку з цим контролюючі органи вважали, що такі операції з передання прав кредитора за аграрною розпискою не є об'єктом оподаткування ПДВ за підпунктом 196.1.4 пункту 196.1 статті 196 ПК України (лист ДФС України від 06.10.2016 № 32818/7/99-99-15-03-02-15).

Однак із 07.02.2019, дати введення в дію Закону України «Про валюту і валютні операції», боргові розписки та цінні папери були виключені з переліку валютних цінностей.

Проте при переданні прав кредитора за аграрною розпискою фактично здійснюється відступлення права вимоги до боржника поставити товар (за товарною аграрною розпискою) або сплатити кошти (за фінансовою аграрною розпискою) . Зі свого боку відступлення прав вимоги не є об'єктом оподаткування ПДВ відповідно до абзацу другого підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 ПК України.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію