Адміністрування податків, зборів, платежів
Питання/Тема
Які елементи входять до системи «адміністрування податків»?
...

...

Принципово важливим для розуміння елементів, які можуть бути включені до системи адміністрування, є пункт 40.1 ПК України, відповідно до якого «цей розділ визначає порядок адміністрування податків та зборів, визначених у розділі I цього Кодексу, а також порядок контролю за дотриманням вимог податкового та іншого законодавства у випадках, коли здійснення такого контролю покладено на контролюючі органи».

Як бачимо, законодавець припускається неточності, адже за визначенням, що міститься у підпункті 14.1.1-1 ПК України, адміністрування включає контроль, тому «винесення» контролю за рамки адміністрування під час формулювання пункту 40.1 ПК України є некоректним.

Окрім того, слід звернути увагу, що згідно з пунктом 40.2 ПК України, у разі якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи. Таким чином, законодавець наштовхує на думку щодо існування не лише горизонтальної системи елементів, але і вертикальної (ієрархічної – від загального до спеціального).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію