Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Адміністративне оскарження
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Протягом якого строку платник податків має право оскаржити рішення контролюючого органу в адміністративному порядку?
...

...
Строк подання скарги для перегляду рішення Випадки, коли скарга подається протягом визначеного строку
10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується (пункт 56.3 статті 56 ПК України) За загальним правилом використовується строк 10 календарних днів, крім випадків зазначених нижче. 
30 календарних днів, що настають за днем надходження податкового повідомлення-рішення (рішення) контролюючого органу (пункт 56.12 статті 56 ПК України)

Якщо відповідно до ПК контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства (пункт 56.12 статті 56 ПК України).

Випадками визначення податковими органами самостійно грошового зобов'язання стосуються:

- податків на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортного податку;

- рішень про: розподіл суми грошових зобов'язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають у результаті реорганізації; погашення грошових зобов'язань або податкового боргу, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації; встановлення солідарної відповідальності за сплату грошових зобов'язань платника податків, який реорганізується, щодо всіх осіб, утворених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо всього майна таких осіб; поширення права податкової застави на майно платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали грошові зобов'язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою. 

10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня (пункт 56.6 статті 56 ПК України)

У разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків.

Очевидно це правило поширюється як на результати розгляду рішення, скарга на яке подається протягом 10 календарних днів, так і на рішення, скарга на яке подається протягом 30 календарних днів.

Відповідно до пункту 56.16 статті 56 ПК України, днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідним контролюючим органом, а в разі надсилання скарги поштою – дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення із скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

У разі коли останній день строків припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 56.13 статті 56 ПК України).

Експерт Taxlink,

Мирослава НЕЧАЙ

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке адміністративне оскарження рішення контролюючого органу?Які наслідки пропущення строків адміністративного оскарження?Чи можуть строки подачі скарги бути продовжені в адміністративному порядку? З якого моменту продовжується нарахування пені, якщо платник податків звертається до суду під час перебігу продовжених строків адміністративного оскарження?Які рішення можуть бути оскаржені в адміністративному порядку?Чи може бути відмовлено у задоволенні скарги з формальних підстав?Чи можна подати нову скаргу з виправленими помилками? Які наслідки для платника має процедура оскарження рішення в адміністративному порядку?Протягом якого строку скарга розглядається в адміністративному порядку?З якої дати рішення контролюючого органу вважатиметься надісланим платнику податку?Коли закінчується процедура адміністративного оскарження? Який порядок адміністративного оскарження ППР, винесеного за результатами часткового задоволення скарги платника у разі, якщо платник продовжує процедуру адміністративного оскарження попереднього ППР?
Інформація про документ
Актуально з:
11.06.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити