Адміністративна відповідальність за податкові правопорушення
Питання/Тема
Стаття 18823 КУпАП. Перешкоджання уповноваженим особам органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування у проведенні перевірок
...

...

Відповідальність за порушення за статтею 18823 КУпАП настає лише тоді, коли платник податків перешкоджає діям контролюючих органів при проведенні податкової перевірки, що здійснюється на законних підставах та в межах повноважень, якими наділені представники контролюючих органів.

Тобто під правову охорону КУпАП в даному випадку ставить особливий вид відносин, що виникає в процедурі адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Основні положення щодо проведення податкових перевірок контролюючими органами вміщені в главі 8 розділу ІІ ПК України. Закон виділяє наступні види перевірок:

  • камеральні;
  • документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні);
  • фактичні перевірки.

Кожна із зазначених перевірок має свій предмет. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків. У зв'язку з тим, що при камеральній перевірці здійснюється перевірка наявної в контролюючого органу податкової звітності суцільним порядком і без згоди платника податків, слід зробити висновок, що при проведенні такої перевірки платник податків не може вчинити правопорушення, окреслене в досліджуваній статті.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію