Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Пункт 118.1 ПК України
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Яку відповідальність буде нести банк за неподання у встановлений строк повідомлення про відкриття/закриття рахунків, якщо таке неподання відбулося до набуття чинності Податковим кодексом України, але було виявлено після 1 січня 2011 року?
...

...

В українському праві, як і в більшості правових систем світу, діє принцип заборони зворотної дії правових норм в часі, тобто те чи інше нормативне правило поведінки не може поширювати свою юридичну дію на суспільні відносини, які виникли до вступу такої норми в дію. Таке правило застосування норм в часі закріплено в Конституції України, згідно зі статтею 58 якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Конституційний суд не оминув своєю увагою це питання та у рішенні № 1-рп/99 від 9 лютого 1999 року (справа про зворотною дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дія нормативно-правового акту в часі розпочинається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Принцип заборони зворотної дії закону в часі поширюється і на податкове законодавство, а тому якщо правопорушення відбулося до набуття чинності ПК України, для цілей кваліфікації такого правопорушення має використовуватись те податкове законодавство, яке діяло на момент його вчинення. Однак заходи відповідальності, які підлягають застосуванню за вчинені платниками податків порушення, повинні визначатись на підставі законодавства, яке є чинним на момент виявлення та застосування відповідних санкцій.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити