213.1.3
Питання/Тема
Чи звільняється від сплати акцизу автомобіль, ввезений в Україну як внесок до статутного капіталу в режимі іноземного інвестування?
...

...

В ст. 18 та 24 закону України «Про режим іноземного інвестування» містяться відсильні норми до Митного кодексу України щодо пільг при ввезенні товарів як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов'язаною з провадженням підприємницької діяльності) , а також майна, що ввозиться іноземними інвесторами на митну територію України на строк не менше трьох років з метою інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів).

В ч. 2 ст. 287 Митного кодексу України передбачено звільнення від сплати ввізного мита при ввезенні вказаного майна. При відчуженні таких товарів раніше трьох років з часу зарахування їх на баланс ввізне мито сплачується на загальних підставах.

Варто зазначити, що право на пільги щодо іноземних інвестицій особа набуває за умови її реєстрації Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською або Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до статті 13 закону України «Про режим іноземного інвестування».

Отже, що при ввезенні підакцизних товарів в режимі іноземної інвестиції особа звільняється від сплати ввізного мита, проте зобов'язана сплатити акцизний податок та ПДВ.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • Вид платежу:
    Акцизний податок
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію