212.1.11
Питання/Тема
Чи може бути філія платником акцизного податку з роздрібного продажу?
...

...

Платником акцизного податку є особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (пп. 212.1.11 ПК України).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання визначені як юридичні особи. Згідно з ч. 3 та ч. 5 ст. 95 Цивільного кодексу України філії не є юридичними особами.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб'єкт господарюванняюридична особа.

Аналогічна позиція виражена в ресурсі «ЗІР», де в категорії 116.01 зазначено, що філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Інформація про документ
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Вид платежу:
    Акцизний податок
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію