197.1.21. постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого підпункту 197.1.13 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу); орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів;
Питання/Тема
Які особливості звільнення від оподаткування операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв)?
...

...

Згідно підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, звільняються від сплати ПДВ операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого підпункту 197.1.13 пункту 197.1 статті 197 ПКУ). При цьому необхідно враховувати порядок нарахування амортизації на об'єкти нерухомості, які знаходяться на земельних ділянках, визначений статтею 147 ПКУ, та порядок відображення в обліку об'єктів нерухомості та земельних ділянок, на яких вони знаходяться.

Таким чином, якщо здійснюється операція з поставки (продажу, передачі) земельної ділянки, що знаходиться під об'єктом нерухомості, як окремого об'єкта, то така операція з відчуження звільняється від оподаткування ПДВ (за умови відображення в обліку придбання такої ділянки як окремого об'єкта).

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Вид платежу:
Податок на додану вартість
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію