197.1.1. постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України
Питання/Тема
Яка різниця між оподаткуванням ПДВ операцій за нульовою ставкою, операціями, що не є об'єктом оподаткування ПДВ та операціями, звільненими від оподаткування ПДВ?
...

...

Здійснюючи розмежування вищезазначених понять, слід зазначити про таке:

1) операції, що оподатковуються за нульовою ставкою слід відрізняти від операцій, що не є об'єктом оподаткування (виключний перелік яких встановлено у статті 196 ПК України).

Істотна відмінність між ними полягає в тому, що при здійсненні операцій, що перелічених у статті 196 ПК України, у платника податків взагалі відсутній об'єкт (операція), із наявністю якого податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податків обов'язку зі сплати податку на додану вартість. Зазначені операції не оподатковуються виходячи не з їх соціального значення, а з економічної сутності, оскільки вони не пов'язані із створенням доданої вартості (наприклад, надання кредиту, виплата зарплати).

2) якщо оцінювати операції, що звільнені від ПДВ за статтею 197 ПК України, то по своїй природі вони характеризуються усіма необхідними рисами віднесення до об'єкту оподаткування, однак лише виключно внаслідок «політичної» волі законодавця їх здійснення не призводить до виникнення у платника податку податкового обов'язку, у зв'язку з чим такі операції з часом можуть бути знову включені до переліку об'єктів оподаткування.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію